Ümitcan Uygun, Esra Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili tutuklu yargılandığı davada aldığı 10 yıl hapsin gerekçesi açıklandı. Kararda Uygun'un Hankulu'ya darp-cebir uyguladığı ancak öldürme kastı ile hareket etmediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı AKPlideri  Erdoğan ve küçük ortağıMHP Lideri  Bahçelinin posterleri önünde poz vermesiyle dikkat çeken uyuşturucu bağımlısı Ümitcan Uygun ismi gündemden düşmüyor... Türkiye'nin Aleyna Çakır'ın ölümü nedeniyle tanıdığı Ümitcan Uygun, annesi Gülay Uygun'un şüpheli ölümü nedeniyle bir kez daha gündeme gelmişti. Adı skandallarla anılan Ümitcan Uygun, uyuşturucu kullanımına özendirmek suçundan girdiği cezaevinden tahliye olduktan birkaç gün sonra bu kez de Esra Hankulu'nun şüpheli ölümü nedeniyle tartışılıyor...

Gözden kaçırmayın

Ezgi Mola'ya tecavüzcü Musa Orhan cezası Ezgi Mola'ya tecavüzcü Musa Orhan cezası

Şüpheli şekilde hayatını kaybeden Esra Hankulu'nun Esra Hankulu, Mamak ilçesi Akdere Mahallesi'nde yalnız yaşadığı evinde, geçen yıl 5 Ağustos'ta ölü bulunmuş;. Hankulu ile geceyi evde geçiren arkadaşları Dilan Civelek ve Furkan Gürgil ile Ümitcan Uygun, gözaltına alınmıştı.

Ankara 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 13 Nisan'daki karar duruşmasında, cumhuriyet savcısının ağırlaştırılmış müebbet hapis istediği Uygun'a, 'neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama' suçundan 10 yıl hapis cezası verilmiş; tutuksuz sanıklar Furkan Gürgil ve Dilan Civelek'e ise 'suç delillerini karartma' suçundan 1'er ay 6'şar gün hapis cezası verilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.

GEREKÇELİ KARARDA ŞOK

Gerekçeli kararda, olay günü sanık Ümitcan Uygun'un, Esra Hankulu'na birlikte kaldığı odada hayatını kaybetmesi sonucunu doğuracak şekilde baş bölgesine darp-cebir uyguladığı belirtildi. Cebrin sanık tarafından "Hankulu'nun düşürülerek başının sert ve künt zemine çarptırılması veya kafaya sert ve künt cismin vurulması sonucu mu oluştuğunun adli tıp raporlarında tam olarak belirlenemediği" vurgulandı. Alınan raporlarda Hankulu'nun, sanığın evde olduğu saatte öldüğünün tespit edildiği aktarılarak, "Uygun'un darp eylemini de gerçekleştirdiği, bunun sonucu olarak da Hankulu'nun fenalaştığı" aktarıldı. (DHA)