Mersin’de bir Anadolu lisesinde öğretmenler arasında başlayan “sürtük” diyaloğu, müdürün öğretmeni yumruklamasıyla noktalandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 2013 yılındaki Gezi Direnişi’ne katılanlar hakkında kullandığı “sürtük” ifadesinin ülkedeki yankıları sürüyor. Mersin’de bir okulda, öğretmenler arasında başlayansürtük diyaloğu, yumruklu kavgayla bitti. Bir kadın öğretmen, Milli Eğitim Şube Müdürü olan eşini aradı. Okula gelen Şube Müdürü, eşinin tartıştığı öğretmeni bahçede yumrukladı.

BirGün Gazetesi’nden Abidin Yağmur’un haberine göre olay Mersin Mezitli’deki İçel Anadolu Lisesinde yaşandı. Öğretmenler odasındaki sohbet sırasında konu AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “sürtük” söylemine geldi. Bu sırada Eğitim-Bir-Sen üyesi, Din Kültürü öğretmeni kadın öğretmen, kendisine laf vurulduğunu ileri sürerek tartışmaya dahil oldu. Kadın öğretmen, Mezitli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürü olan eşi M.S’yi arayarak kendisine hakaret edildiğini ileri sürdü.

OKUL BAHÇESİNDE YUMRUKLU KAVGA: MİLLİ EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRÜ OKULU BASTI

Müdür M.S bunun üzerine İçel Anadolu Lisesine geldi ve eşine hakaret etmekle suçladığı öğretmen B.A’yı okul bahçesinde yakaladı.

'Cumhurbaşkanına hakaret'ten gözaltına alınan iki liseli kız salıverildi 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten gözaltına alınan iki liseli kız salıverildi

Görgü tanıklarının ifadesine göre şube müdürü M.S, öğretmen B.A’ya yumruk attı. Diğer öğretmenlerin araya girmesiyle müdür M.S bahçeden uzaklaştırıldı.

Müdür M.S bu sırada “Bu adam buradan gidecek. Buradan gidecek O.Ç” diye bağırarak küfür etti. Müdürün bu küfürleri pencerelerden kavgayı izleyen öğrenci ve öğretmenlerce duyuldu, ayrıca cep telefonu kamerası görüntülerine de yansıdı.

EĞİTİM-SEN’DEN AÇIKLAMA

Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Mahmut Sümbül, Mezitli MEM Şube Müdürü M.S ve İçel Anadolu Lisesi öğretmeni B.A arasındaki tartışmayla ilgili kendilerine de görüntü geldiğini, ayrıca üyelerinin bilgi verdiğini söyledi. Sümbül, bugün okulda inceleme ve görüşmeler yapacaklarını ifade etti.