Göçmenlerin belediye başkanı olduğu Bolu'da istemeyeni ve ülkelerine dönmeleri için belediye tarifelerinde özel düzenlemeler yapan CHP'li Tanju Özcan'ın partisinden kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiği bildirildi.

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan son dönemlerde göçmenlerle ilgili yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmişti. Son dakika haberine göre CHP, Tanrı Özcan'a kesin ihraç istemiyle disipline sevk etti. İhraç isteminin gerekçesi olarak da belediye meclisinde bir kadın meclis üyesi ile yaşanan diyalog gösterildi.

'İstanbul Sözleşmesi bir şanstı, elimize yüzümüze bulaştırdık' 'İstanbul Sözleşmesi bir şanstı, elimize yüzümüze bulaştırdık'

"CHP'NİN ÜVEY DEĞİL, ÖZ EVLADIYIM"

Tanju Özcan, hartiden ihraç istemiuyli Disiplin kurulu'na sevki ile ilgili olarak Twitter hesabından açıklama yaptı:

CHP'li Bolu belediye başkanı Tanju Özcan kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Son dönemlerde yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Tanju Özcan, Geçtiğimiz günlerde belediye meclisinde bir kadın meclis üyesi ile yaşadığı diyalog nedeniyle tepki çekmişti.
 
CANLI MÜZİĞİ ÖZENDİRMEYELİM

Son dönemlerde göçmenlerle ilgili yaptığı açıklamalar sık sık gündeme oturan CHP'li Bolu belediye başkanı Tanju Özcan, Geçtiğimiz günlerde yapılan belediye meclisi toplantısında “Canlı müzik mümkün olduğu kadar yapılmasın. Canlı müziği özendirmeyelim” demişti. Tanju Özcan'ın bu açıklamaları sosyal medyada infial yaratırken CHP'den de flaş karar geldi.

DİSİPLİN KURULUNA SEVKEDİLDİ

Belediye meclisinde bir kadın meclis üyesi ile yaşadığı diyalog sosyal medyada geniş Yankı uyandıran Tanju Özcan, CHP'nin Dün yapılan MYK toplantısında kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi. (KAZETE HABER MERKEZİ)