KKTC'de Lapta’da bir spor salonunda 15 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunan spor eğitmeni E.B. dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarılarak tutuklandı.

Lapta polis karakolunda görevli polis şefi Osman Çavuş'un anlattıklarına göre, zanlı, 11 Mayıs saat 13.00 sıralarında işletmeciliğini yaptığı spor salonuna kaydolan 15 yaşındaki kıza vürudunun yağ ölçümünü yapacağını söyleyerek, ofis kısmına götürdü. Zanlı genç kızdan kıyafetlerini çıkarmasını istemesi üzerine 15 yaşındaki çocuk da üzerindekileri çıkardı  ve sadece iç çamaşırı ile kaldı.

Kandıra'da çeyrek altın taktın cinayeti: Bir kadın öldü, 2 yaralı Kandıra'da çeyrek altın taktın cinayeti: Bir kadın öldü, 2 yaralı

Polis şefi, spor eğitmeni zanlının kızın tamamen çıplak kaldıktan sonra vücudunun birçok bölgesine dokunduğunu ifade etti.

Polis şefi Osman Çavuş, soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, 7 gündür tutuklu olan zanlının teminata bağlanmasını istedi.

Osman Çavuş, zanlının ağır ceza mahkemesinde yargılanacağına vurgu yaparak, tutuklu yargılanmasını ve bir ayı aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti.

Zanlının avukatı Seren Palabıyık tutuklu yargı talebine itiraz etmedi.  Mahkeme zanlıyı bir ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderdi. (Kıbrıs Postası)