Barış akademisyeni Fatma Gül Eryıldız Şenvardar, "Kod 42" ile İ İstahbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ihraç edildiğiini twitter hesabında duyurdu.

Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı barış bildirisine imza attığı için KHK ile kamudan ihraç edilen şehir plancısı Fatma Gül Eryıldız Şenvardar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kod 42 ile işten çıkarıldığını duyurdu.

Şenvardar, ihraç haberini sosyal medya hesabından “Barış akademisyeni olduğum için devletin KHK ile kamudan ihraç ettiği ben, bu sefer de 42 kod ile İBB tarafından ihraç edildim.” ifadeleriyle paylaştı. 

İmamoğlu'ndan demokrasi şenliği mesajı: Ezici çoğunluk değişim istiyor İmamoğlu'ndan demokrasi şenliği mesajı: Ezici çoğunluk değişim istiyor

İBB daha önce Barış Akademisyeni Veysel Altıntaş’ı da aynı nedenlerle ihraç etmişti. 

KOD 42 NEDİR? 

İş sözleşmesi yapıldığı sırada bu sözleşmenin esaslı noktalarından biri için gerekli vasıflar veya şartlar kendisinde bulunmadığı halde bunların kendisinde bulunduğunu ileri sürerek yahut gerçeğe uygun olmayan bilgiler veya sözler söyleyerek işçinin işvereni yanıltması. (Yoltv)