Urfa’nın Suruç ilçesinde bir kadın, kendisini taciz eden ve fotoğraflarını yayımlamakla tehdit eden erkeği tabancayla vurdu.

Suruç'un bağlı Mizaryolu mahallesinde saat 17.00 sıralarında meydana gelen olayda F.Y., daha önce birlikte olduğu iddia edilen Ferhat D. isimli erkeği tabancayla öldürdü.

Gazete Duvar muhabiri Fetme Keber'in haberine göre; F.Y. isimli kadın ve Ferhat D. sosyal medya üzerinden tanışarak bir süre birlikte yaşadı ancak daha sonra aralarında tartışma yaşanması nedeniyle F.Y. babasının evine sığındı.

İsminin açıklamasını istemeyen mahalle sakini aynı zamanda F.Y.nin yakını olduğunu belirterek "F.Y. ve Ferhat D. sosyal medya üzerinden tanıştı ve bir süre görüştü. Daha sonra aralarında tartışma çıkması üzerine F.Y. babaevine döndü" dedi.

Boşanma aşamasındaki eşini öldüren adam: Namusumu temizledim Boşanma aşamasındaki eşini öldüren adam: Namusumu temizledim

Ferhat D. isimli erkeğin kendisini terk etmesi durumunda kadının fotoğraflarını yayınlamakla tehdit ettiğini iddia eden yakını, "F.Y. kendisini tehdit eden Ferhat D.’nin görüşme isteğini kabul ederek Suruç’a çağırdı ve tabancayla öldürdü" diye konuştu.

Görgü tanıkları F.Y. isimli kadının Ferhat D.’yi öldürdükten sonra başında beklediğini ve olay yerine gelen güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı belirtti. (Duvar)