Kimlikteki adı Ebrar Nil olan bebeğin 3 aylıkken boş bir araziye bıraktığı gerekçesiyle annesi Ebru S. hakkında savcılık 2 yıla kadar hapis cezası istiyordu.

Anadolu 42'inci Asliye Ceza Mahkemesi, kamuoyunda "Nisa bebek" ismiyle bilinen ve İstanbul'da boş bir arazide bulunan bebeğin annesinin tahliyesine karar verdi.

Bebek, 29 Mart tarihinde Pendik'in Güllübağlar Mahallesi'ndeki bir binanın yanındaki boş arsada bulunmuştu.

 Ebru S. 2019 yılında bir evlilik yaptı ve bu evlilikten bir çocuk sahibi oldu. Eşinden şiddet görmesinin ardından ailesinin evine dönen Ebru S., daha sonra da ailesi tarafından istemediği bir kişiyle evlendirilmek istendi.

AYM'ye göre: Cinsel içerikli eylem özel hayata saygı kapsamında AYM'ye göre: Cinsel içerikli eylem özel hayata saygı kapsamında

Savunmasında sosyal medyada tanıştığı Murat Ç. ile görüştüğünü anlatan Ebru S., bu ilişkiden hamile kaldığını, karnının büyümeye başlamasının ardından da çaresiz kalarak bir süreliğine sığınma evine yerleştiğini söyledi.

Bebeğin varlığını ailesine haber vermesi durumunda kendisinin ya da bebeğin zarar görebileceğini belirten Ebru S., bebeğini araziye bıraktıktan sonra kolayca bulunabilmesi için en yakın apartmandaki daire zillerini çalarak olay yerinden uzaklaştığını dile getirdi.

Anadolu 42'inci Asliye Ceza Mahkemesi, kamuoyunda "Nisa bebek" ismiyle bilinen ve İstanbul'da boş bir arazide bulunan Ebrar Nil'in annesiyle ilgili ara kararını açıkladı. Mahkeme, sanık Ebru S.’nin tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verdi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İddianamede Ebru S.'nin "terk" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması istenmişti.(DHA)