Muharrem İnce Memleket Partisi'ni kurduğu zaman en yakınında yer alan eski CHP milletvekili parti sözcüsü ve 5 üst düzey yöneticisi istifa etti.

Memleket Partisi'nde istifa depremi yaşandı. Genel Başkan Muharrem ince'nin sağ kolu ve yol arkadaşı Genel Başkanvekili ve Parti Sözcüsü Gaye Usluer de dahil 6 üst düzey yöneticisi Memleket Partisi'den istifa etti.

Genel Başkan Vekili, Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu. Eski CHP Milletvekili Usluer paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Gün küçük olsun bizim olsun zamanı değil. Ya kazanılacak ya da kazanılacak bir seçim sürecinin içindeyiz. Aksi düşünülemez, düşünülmemeli. Ülkemiz için köprüden önce son çıkış görünen,  alternatif ya da aksini düşünmek bile istemeyeceğim sürece, isteyerek ya da istemeyerek olumsuz katkıda bulunuyor olmak en büyük endişem.

Yargıtay, Canan Kaftancıoğlu'nun CHP üyeliğini düşürdü Yargıtay, Canan Kaftancıoğlu'nun CHP üyeliğini düşürdü

Bu duygu ve düşüncelerle Memleket Partisi’nden istifa ettiğimi bilgilerinize sunuyorum. Süreçteki yol arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Aydınlık bir Türkiye, çocuklarımız için aydınlık ve huzurlu bir gelecek dileklerimle saygılar sunuyorum.”

5 ÜST DÜZEY İSİM DAHA İSTİFA ETTİ

Prof. Dr. Gaye Usluer, kendisiyle birlikte partiden 5 üst düzey yöneticinin daha istifa ettiğini söyledi. Usluer’in SÖZCÜ’ye verdiği bilgiye göre istifa eden diğer yöneticiler şunlar:

Memleket Partisi Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakkı Akalın, Memleket Partisi MYK Üyesi ve Parti Genel Saymanı Serkan Ufuk Akgün, Memleket Partisi MYK Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu, Memleket Partisi Parti Meclisi-Danışma Kurulu Üye ve Memleket Partisi Kurucu Üyesi Meryem Şengül Kala ve Memleket Partisi Parti Meclisi-Memleket Partisi Kurucu Üyesi Dr. Oğuz Giray.

(ANKA)