2022 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler Ligi yarı finalinde Türkiye'yi yenen İtalya, final karşılaşmasın da da Brezilya'ya ezici bir üstünlük kurarak 3-0'lık skorla şampiyon oldu.

2022 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler Ligi finalinde Brezilya'ya ezici bir üstünlük kuran İtalya 3-0'lık skorla şampiyon oldu.

Karşılaşmaya iyi başlayan İtalya ilk seti 25-23 kazandı. 25-22'lik ikinci setin ardından Brezilya iyi başladığı 3. sette de rakibini durduramadı: 25-22. 

Karşılaşmayı 3-0 kazanan İtalya, 2022 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler Ligi Şampiyonu oldu. 

TURNUVA'NIN EN DEĞERLİ OYUNCUSU; VAKIFBANK'IN YENİ TRANSFERİ İTALYA'DAN  EGONU

Wimbledon şampiyonu Kazak tenisçiye 2 milyon sterlin ödül Wimbledon şampiyonu Kazak tenisçiye 2 milyon sterlin ödül

 AA'nın haberine göre turnuvanın en değerli oyuncusu gelecek sezon VakıfBank forması giyecek İtalya'dan Egonu olurken, en iyi pasör yine İtalya'dan Orro, en iyi smaçör Brezilya'dan Gabi, en iyi orta oyuncu Sırbistan'dan Stevanovic, en iyi orta oyuncu Brezilya'dan Da Silva Ana, en iyi libero Gennaro (İtalya), en iyi pasör çaprazı ise yine Egonu seçildi. 

TÜRKİYE SIRBİSTAN'A 3-0 YENİLDİ

Öteyandan dün italya'ya yenilmesinin ardından Ankara Spor Salonu'nda bugün oynanan maçta bronz madalya için sahaya çıkan A Milli Kadın Voleybol Takımı, Sırbistan'a 3-0 yenildi. 

Antrenörü Giovanni Guidetti ve Ebrar Karkurt ile Sırbistan’dan Lozo Sara, eşitlik mesajı vermek için ilk sete aynı formaları giyerek çıktı.

Dengede giden ilk sette Türkiye teknik molaya 12-11 önde girdi. Molanın ardından A Milli Takım, ilk seti 25-27 kaybetti. İkinci sette servis ve manşette sorunlar yaşayan takım, teknik molaya 12-7 geride girdi. Molanın ardından Sırbistan’ın direncini kıramayan Türkiye, setin son bölümünde 22-14 geriye düştü ve seti 17-25 kaybetti.

Bronz madalya mücadelesinde üçüncü sete 2-0 geride başlayan milli takım, setin başlarında geride olmasına rağmen bulduğu sayılarla durumu 20-20’ye getirdi. Üçüncü sette Sırbistan’ın direncini kıran milliler, maçta ilk defa 22-21 öne geçince, Sırp koç mola aldı.

Oyunun son bölümünde 24-25 geriye düşen millilerde antrenör Guidetti mola aldı. Molanın ardından devam eden mücadelede Türkiye A Milli Takımı 24-26 olarak üçüncü seti kaybetti. Bu sonuçla milliler, Milletler Ligi’nde dünya dördüncüsü olarak turnuvayı tamamladı.

Karşılaşmayı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da taraftarlarla beraber izledi.

(KAZETE HABER MERKEZİ)