TİGEM'in 2022 yılının üçüncü koşu tayı satışı, 26 Temmuz 2022 tarihinde Karacabey Tarım İşletmesinde gerçekleştirildi. 56 tayın açık artırma ile satıldığı ihalede ‘’Küçüktepe’’ isimli tay 750 bin TL’ye alıcı buldu.

Anadolu Tarım İşletmesi yetiştirmesi safkanların camianın beğenisine sunulduğu açık artırmada 56 tay satıldı. Satışlarda toplam 9 milyon 939 bin TL satış hasılatı elde edildi.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (TİGEM)  internet sitesinde yer alan habere göre,  TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak’ın açılış konuşmasıyla başlayan satışın en yüksek fiyatla alıcı bulan tayı 750 bin TL’  ile ’Küçüktepe’’ oldu. Küçüktepe’yi, Çelikbilekli 560 bin TL, Ayperisi ise 520 bin TL ile takip etti.

Tunuslu ve Kazak kadın tenisçiler Wimbledon'da tarih yazdı Tunuslu ve Kazak kadın tenisçiler Wimbledon'da tarih yazdı

TİGEM Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Kıyak, ’Genel Müdürlüğümüz için güzel bir satıştı. Devletimizin kasasına 9 milyon 939 bin TL yazdırmış olduk bugün. Genel olarak beklentilerimizi karşıladı, bereketli bir gündü, buradan ilgililerine hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

TİGEM'in bu yıl  düzenleyeceği bir sonraki koşu tayı satışı 9 Ağustos salı günü Karacabey Tarım İşletmesinde düzenlenecek ihaleyle gerçekleştirilecek. Bu ihalede Karacabey, Anadolu, ve Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi taylar alıcıların beğenisine sunulacak.

(KAZETE HABER MERKEZİ)