25 yıllık evliliklerini eşini kurşunlayarak sonlandırmak isteyen koca ile ilgili mahkeme piyango gibi karar verdi. Boşamak yerine kadını kocasının vasisi olarak atadı.

Ragıp C. ile Nurtaç C. 25 yıllık evliydiler. Evlilikleri her zaman sorunlu geçti. Nurtaç C. 2020 yılında boşanmaya karar verdi, babasının İstanbul Zeytinburnu’ndaki evine yerleşti. Eşini defalarca arayan Ragıp C. daha sonra tehdit etmeye başladı. 4 Haziran 2020 günü kayınpederinin evine gitti, 5 kurşunla eşini vurdu. 

Yaz geldi: Sıcak havalarda ne kadar su içelim? Yaz geldi: Sıcak havalarda ne kadar su içelim?

BOŞANMAK İSTEDİ

Hürriyet'ten Burcu Purtul Uçar'ın haberine göre; Nurtaç C. kendisini öldürmeye teşebbüs eden Ragıp C.’a Boşanma Davası da açtı. Ancak Ragıp peşini bir türlü bırakmıyordu. Tutuklu olduğu cezaevinden “Seni seviyorum” diyerek başladığı mektuplar yolladı, defalarca af diledi. Mahkemeye bile her çıktığında özür diliyordu.Nurtaç C.’la Ragıp C.’ın önceki gün boşanma davaları vardı. Bakırköy Aile Mahkemesi sekizincisini gördüğü duruşmada, çiftin oğullarının tanık olarak dinlenmesine karar verdi ve duruşmayı erteledi. Nurtaç C. evine döndüğünde İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nden bir evrak geldiğini gördü. Evrakta Ragıp C.’a hükümlü olduğu süre boyunca vasi olarak atandığı yazılıydı.

BİR DE VASİ ATANDI

Nurtaç C. yaşadıklarını şöyle anlattı: “Boşanma davamıza kadın hâkim bakıyor. Olayı biliyor. Yine de bizi hâlâ boşamıyor. Sürekli tanık dinliyor. Vücudumda sıktığı kurşun dururken ben o adama döner miyim. Bunu herkes anladı bir tek hâkime hanım anlamadı. 8 celsedir boşamıyor bizi. Bu nedenle reddi hâkim yapacağım. Son celsede de boşanamadık. Onun üzüntüsünü atlatamadan eve bir kâğıt geldi. Üzerinde Ragıp C.’a vasi atandığım yazıyordu. Şok geçirdim. Beni öldürmeye çalışan adamdan boşanamadığım gibi bir de vasisi olmuşum. Bana kimse sormadı. İzin istemedi. Bu nasıl olur. Bu ülkedeki kadınların vay haline. Hâkime dedim ki ‘Hem devletin polis korumasıyla geldim onları meşgul ediyorum hem siz beni boşamayarak mahkemeyi meşgul ediyorsunuz. Beni boşayın kurtarın. Siz de kadınsınız anlayın halimden.’ Zaten bu adam beni öldürdü. Artık devlet de bana çektirmesin.”

2023'TE SERBEST 

Ragıp C. olaydan sonra yakalanarak gözaltına alındı. Hakkında ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘silahla tehdit’ suçlarından 39 yıl hapis istemiyle dava açıldı. Bakırköy 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi, Ragıp C.’a sadece yaralama suçundan 9 yıl hapis cezası verdi.

KANIYLA YAZMIŞTI

Kanlar içerisinde kalan ve öleceğini düşünen Nurtaç C. kendi kanıyla yere, “Annem babam hakkınızı helal edin. Üzülmeyin. Beni Ragıp vurdu. Kurtuldum” diye yazmıştı. Yaralı kadın o sırada eve gelen oğlu tarafından hastaneye kaldırılmıştı. Mucize eseri hayatta kaldı.