Kadir Şeker’in tahliyesine Duran ailesinin avukatı Duygu Delibaş tahliye kararının "usul ve yasaya aykırı olduğu" iddiasıyla itiraz etti.

Konya’da, sevgilisi Ayşe Dırla’yı darp eden Özgür Duran’a engel olmak isterken bıçaklayıp, öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl hapse çarptırılan ve kararı Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker’in tahliyesine itiraz edildi.

İki hakimin İstanbul Sözleşmesi şerh gerekçesi belli oldu İki hakimin İstanbul Sözleşmesi şerh gerekçesi belli oldu

Sabah gazetesinden Tolga Yanık’ın haberine göre, Duran ailesinin avukatlarından Duygu Delibaş yaptığı itirazda, kararın usul ve yasaya aykırı olduğunu belirterek Şeker’in hükmen tutuklanmasını talep etti.

Avukat Duygu Delibaş İtiraz dilekçesinde, “Tahliye kararı usul ve yasaya aykırı olup, kamuoyu baskısıyla oluşan kamu vicdanını rahatlatmak adına verilmiş mahkemelerin tarafsız ve bağımsızlığını zedeleyici nitelikte bir karardır. Dosyaya başından beri hakim olan 3. Ağır Ceza Mahkemesi tutukluluğuna devam kararı verirken, 4. Ağır Ceza Mahkemesi yalnızca bir günlük inceleme ile tahliye kararı vermiştir. Bu karar kabul edilemez niteliktedir. 4. Ağır Ceza Mahkemesinin tahliye kararı kaldırılarak sanığın hükmen tutuklanmasına karar verilmesi talep ederim” ifadelerine yer verdi. (KAZETE)