İstanbul'da Kartal Belediyesi ve Mor Dayanışma işbirliğiyle kadınlar için gerçekleştirilen ‘Öz Savunma Atölyesi’ ilk mezunlarını verdi.

İstanbul'un Anadolu yakasındaki  ilçelerinden Kartal'da CHP'li Belediyenin Mor Dayanışma ile işbirliği ile gerçekleştirdiği kadınları şiddet ve saldırıdan korumayı amaçlayan  Öz Savunma tekniklerinin öğretildiği atölye çalışmaları ilk mezunlarını verdi.

Krav Maga eğitmeni Meltem Yalçın’ın pek çok önemli bilginin yanı sıra; öz savunma tekniklerini de uygulamalı olarak gösterdiği 5 haftalık atölyede kadınlara; “Öz savunma nedir? Şiddet türleri nelerdir? Kırılganlığı aşmak, Özgüven çalışması, Ev içi şiddet ve öz savunma pratiği, Toplu taşımada şiddet ve öz savunma pratiği, sokakta, kamusal alanda şiddet ve öz savunma pratiği” başlıklarını içeren teorik ve pratik eğitimler verildi.

5 hafta boyunca Cuma günleri eğitim alan kadınlara sertifikalarını, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın ile Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Enif Yavuz Dipşar verdi.

Tanju Özcan: Partimden ihraç edilirsem, yoluma bağımsız devam ederim Tanju Özcan: Partimden ihraç edilirsem, yoluma bağımsız devam ederim

Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde hayata geçirilen Öz Savunma Atölyesi’nin sertifika töreninde konuşan Başkan Yardımcısı İmam Aydın, kadına yönelik şiddetin artarak devam ettiğini belirterek kadınların mağdur durumdan çıkması için yapılan bu çalışmayı desteklediğini söyledi. Kartal Belediyesi olarak kadınların yanında olduklarını ifade eden Aydın, atölyede emeği geçen herkese teşekkür etti. (Kazete Haber Merkezi)