İzmir Kadın Platformu, Konak'ta bildiri dağıtıp basın açıklaması düzenleyerek 1 Mayıs'a çağrı yaptı.

İzmir Kadın Platformu (İKP) 1 Mayıs’a çağrı için Konak Kemeraltı girişinde basın açıklaması yapıp bildiri dağıttı. 

Bildiri dağıtımı öncesi basın açıklamasını okuyan Hülya Ulaşoğlu, “Biz kadınlar, her haksızlığınızda, her hukuksuzluğunuzda nasıl sokakları doldurup barikatları aşıyorsak bu 1 Mayıs’ta da sokaklarda olacağız. İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs, bu yıl tüm itiraz eden kadınların direnişiyle yan yana geleceği, sözünü birlikte söyleyeceği bir gün olacaktır” dedi. 

TÜRGEV ve ENSAR'dan ABD'ye para kaçırdığı iddialarına yanıt TÜRGEV ve ENSAR'dan ABD'ye para kaçırdığı iddialarına yanıt

“1 MAYIS KADINLARIN DİRENİŞ DALGASINA DÖNECEK”  

1 Mayıs’ın açlığa, işsizliğe, sömürüye, savaşa, katliamlara, doğanın yağmalanmasına, yağma rant ve savaş ekonomisine, tacize, tecavüze, çifte emek sömürüsüne, tahakküme karşı direnişlerin yükseldiği bir gün olacağını söyleyen Ulaşoğlu, “Egemenlerin yönetemediği bu günlerde sesimizi en gür şekilde haykıracağımız gün olacaktır. 2022 1 Mayıs’ı kadınların en önde olduğu bir direniş dalgasına dönecektir” diye ekledi. 

İzmir Kadın Platformu

“EMEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN 1 MAYIS’TA ALANDAYIZ”

Ulaşoğlu, “İstanbul Sözleşmesini feshedenlere karşı, 6284’ü kadınlara değil Nacilere uygulayanlara karşı, bu ülkeyi kadın mezarlığına çevirmek isteyenlere karşı, katilleri aklayan, kadınları yargılayanlara karşı, direnişin bir adım daha öteye taşınacağı bir gün olacaktır. Kayıt dışı güvencesiz çalışmaya hayır demek için, egemenlerin çürümüş sistemine karşı, kimliğimize, emeğimize, bedenimize sahip çıkmak için 1 Mayıs’ta alanlardayız” diyerek tüm kadınları 1 Mayıs’a davet etti.

Açıklama sonrası kadınlar Kemaraltı çarşısında 1 Mayıs bildirisi dağıttı.