İBB, kent için kuvvetli sağanak yağış uyarısında bulundu. Açıklamada, yağışın sabah saatlerine kadar devam etmesinin beklendiği belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sosyal medya hesabından İstanbulluları sağanak yağış konusunda uyardı. İBB’nin "İstanbulluların dikkatine" notuyla yapılan paylaşımda yurttaşlardan dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

İBB’nin uyarısında “Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) verilerine göre bu gece yarısı başlayıp yarın sabah saatlerine kadar devam edecek kuvvetli sağanak yağış beklenmekte. Ani ve yoğun yağışların oluşturabileceği olası olumsuz durumlar için ALO 153 Çözüm Merkezimiz ile iletişim kurulabilir” denildi.

Van'ın Tuşba ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem Van'ın Tuşba ilçesinde 5.0 büyüklüğünde deprem

Bu gece yarısından sonra dikkat

AKOM’un mevcut meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre; bu gece yarısı itibarı ile (00:00) ısınan havanın yükselmesi nedeniyle il genelinde yer yer kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış geçişleri yaşanması bekleniyor. Yağışların, yarın (salı) sabah saatlerine (10:00) kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. AKOM, İstanbulluları etkili yağışlara karşı dikkatli olmaya, gerekli tedbirleri almaya çağırdı.

İstanbul’da hava sıcaklıkları hafta boyunca 28 ile 30 derece aralığında seyredecek. (İBB/Basın)