İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplumdaki rahatsızlığa dikkat çeken ve değişim konusunda muhalefetin üzerine düşeni yaptığını söyleyen İmamoğlu, “Değişim var mı? Değişim yüksek oranda var. Birçok konuda toplumun rahatsızlığı yüzde 80 oranlarında. Değişimi umutlandıracak olan muhalefet blokudur. Üzerine düşeni yapmaktadır.” dedi.

‘Duyarsızlık kabul edilemez’

Duyarsız bir belediye başkanlığının tasvip edilemeyeceğini belirten İmamoğlu, “İstanbul lokomotif bir kent. Duyarsız bir İstanbul Belediye Başkanı tasvip edilmez, doğru bulunmaz. Bu bağlamda elbette değil ama o sorumluluk bilinci bende üst düzeyde var” ifadelerine yer verdi.

Gündemimde adaylık yok

Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili de konuşan İmamoğlu, “Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var. Türkiye’deki değişime kamu yöneticilerinin, belediye başkanlarının ihtiyacı var. Sözünü söylemeyen sesini çıkaramayan belediye başkanı AKP’li olsa ne olur… Bu değişime onların bile ihtiyacı var” değerlendirmesinde bulundu.

Gözden kaçırmayın

2 günlük akaryakıt zammının İETT'ye maliyeti 500 milyon lira 2 günlük akaryakıt zammının İETT'ye maliyeti 500 milyon lira

İmamoğlu, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Genel Başkanla yarış bizim ne haddimize… Bizde Genel Başkandan izin alarak konuşmakta yok. Bunu sormanız normal. Ne yazık ki iktidar partisinde özgürce konuşma yok.

‘Türkiye’de ne yazık ki her şey mümkün’

Gezi davasında çıkan karara dikkat çeken İmamoğlu, “Tayfun Kahraman arkadaşıma 18 yıl hapis verdi bu ülkede mahkeme. Ben bu adamın 13 yıldır şahidiyim. Türkiye’de ne yazık ki her şey mümkün” dedi. (DHA)