'İktidarın sopası' haline gelen Radyo Televizyon Üst Kurulu, TELE1, KRT, Halk TV ve Flash TV’ye yüzde 3 para cezası verildi.

RTÜK, Tele1, Flash Tv, KRT ve Halk Tv’ye bir ceza daha verdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Gezi direnişi davası kararı sonrası yaptığı açıklamaları gerekçe gösteren iktidarı küçük düşürme ve aşağılama gerekçesiyle RTÜK tarafından yüzde 3 para cezası verildi.

AMAÇ KİMSE GERÇEKLERİ GÖRMESİN

Kararı RTÜK üyesi İlhan Taşcı sosyal medya hesabından duyurdu. Taşcı şunları söyledi:

RTÜK, TİP Mvekili Ahmet Şık ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Gezi davası sonrasındaki açıklamalarla “iktidarı küçük düşürme ve aşağılama” savıyla Flash, HalkTV, Tele1 ve KRT’ye oyçokluğuyla %3 para cezası verdi.RTÜK’ün bugünkü cezaları gösterdi ki; milletvekilerinin söyledikleri birilerince beğenilmediğinde kanallar cezalandırılarak bu isimlerin yayınlara çıkarılmaması hedefleniyor. Amaç kimse gerçekleri duymasın, bilmesin! Medyaya baskı siyasilerin açıklamalarına kadar uzandı. (KAZETE)

Gözden kaçırmayın

Aynur Doğan: Bizler kaslarınızı geliştireceğiniz kum torbası değiliz Aynur Doğan: Bizler kaslarınızı geliştireceğiniz kum torbası değiliz