Maltepe'de kreşler 24 saat açık

İstanbul Maltepe Belediyesi her mahalleye 2 kreş projesini hayata geçiriyor


 

“Her mahalleye iki kreş” projesi kapsamında 3. kreşi açan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kreşlerin 24 saat açık tutulacağını, isteyen ailelerin gece de çocukularını bırakabieceklerini söyledi

 

Bir dönem CHP Genel Başkanı  Kemal  Kılıçdaroğlu’nun  danışman  kadrosu  içinde yer alan İstanbul  Maltepe ilçe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın “her mahalleye iki kreş” sözü  Hayat buluyor. Malytepe’de üç ayda üçüncü kreş açıldı. Başkan Kılıç kreşlerin 24 saat açık tutulması talimatı Verdi.

Maltepe Belediyesi’nin Altayçeşme ve Zümrütevler kreşlerinden sonra üçüncü kreşi, Bağlarbaşı Mahallesi’nde hizmete girdi. Yeni açılan Zübeyde Hanım Gündüz Çocuk Bakımevi, 500 metrekare arsa ve 238 metrekare kapalı kullanım alanına sahip.

Orman hayvanları konseptinin yansıtılmaya çalışıldığı kreşte; 4 sınıf, 1 yemekhane, 1 mutfak, 1 ofis, yetişkin ve çocuk tuvaletleri yer alıyor. Kreşte, 2-5 yaş arası toplam 60  çocuk eğitim alacak. Çocukların eğitim alacak. 2 yaşındaki çocuklara boyama dersleri ve oyun aktiviteleri verileceği kreşte, 3 ila 4 yaşındaki çocuklara müzik, beden eğitimi, resim, okuma-yazmaya başlangıç ve temel matematik dersleri görecek. Kreşte 4 sınıf öğretmeni, 4 yardımcı öğretmen, 2 hizmetli, 1 psikolog, 1 sosyolog ve 1 hemşire görev yapacak.

 “KREŞLER GECELERİ DE AÇIK OLACAK”

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “ Kreş projemizi, Mahalle Konakları adı altından yaygınlaştırarak, daha geniş kapsamlı hale getireceğiz ve geceleri de açık olacak. Anne-babalar, akşam bir davete, bir düğüne ya da bir yere gitmek istediklerinde, çocuklarını gönül rahatlığıyla bu kreşlerimize bırakabilecek. Dilerlerse akşam gelip, dilerlerse sabah gelip çocuklarını alacaklar. Gerekli fizibilite çalışmalarını yaptık. İlerleyen zamanlarda bu projemizi de uygulamaya başlayacağız” dedi.

 

 

 

Yorumlar:

Yorum Yaz