CHP'li Sayek: AKP'ye kimsenin tahammülü kalmadı

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, İzmir’de CHP milletvekillerinin iki gün boyunca 8 ilçede ve 195 köyde yaptıkları üretici ve esnaf ziyaretlerini değerlendirdi.


İzmir’de CHP milletvekilleri 2 gün boyunca 8 ilçede ve 195 köyde üreticiler, köylüler, odalar, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, ziyaretlere ilişkin yaptığı değerlendirmede “Türkiye çok karanlık ve zorlu bir dönemden geçiyor. Sarayın tek adam rejimi ülkemizi çok yönlü bir krize sokmuş durumda. Ortada ağır bir tablo var” dedi.

Böke, şunları söyledi:

“Karşı karşıya olduğumuz bu ağır tablo bizleri kesinlikle umutsuzluğa ve karamsarlığa mahkûm etmemeli. Tam aksine mücadele azim ve kararlılığımızı artırmalı. Çünkü ülkemizin bütün sorunlarının çözümü olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin hiçbir sorunu çözümsüz değil! Bu sorunların her biri iktidarın tercihleri sonucunda ortaya çıktı, işte sorunların çözümleri de tam burada yatıyor. Bu ağır tabloyu ortaya çıkaran tercihleri değiştirdiğimizde, yani iktidarı değiştirdiğimizde, bu ülkede sarayın tek adam anlayışı yerine halktan yana anlayışı hakim kıldığımızda tüm bu sorunları halkımızla omuz omuza vererek birlikte çözeceğiz.”

'İKTİDARDAN KURTULMADAN ÜLKE KURTULMAZ'

CHP İzmir İl Başkanı Yücel de “Vatandaşlarımızın dertli ve AKP iktidarından bıkmış halde olduğunu biliyorduk. Ama bu çalışmada gördük ki, artık Saray iktidarına hiç tahammülleri kalmamış ve yıllarca AKP’ye oy vermiş vatandaşlarımızın bile tek umudu CHP olmuş” diyerek, şunları belirtti;

"Genel merkezimizin başlattığı ve tüm ülkede hayata geçirdiği, farklı illerin milletvekillerinin bir araya gelerek tek bir ilde yürüttükleri çalışmaların bir yenisini İzmir’de gerçekleştirdik. Sayın Genel Sekreterimiz Selin Sayek Böke başkanlığında, 30 CHP milletvekilimizle 2 gün boyunca, çok yoğun ve dolu dolu bir mesai ile adeta ilçelerimizin röntgenini çektik. Bizler zaten il örgütü olarak benzer çalışmaları yürütüyoruz ama bu kadar çok sayıda vekille sahaya çıkma imkanını ilk kez bulduk. Gördük ki, köylümüzden gençlerimize, ev kadınlarımızdan tarlada bahçede çalışan kadınlarımıza, işçilerimizden esnaflarımıza kadar herkes Türkiye’deki en büyük sorunun ve tüm sıkıntıların kaynağının AKP iktidarı ve sarayın hukuk, adalet ve eşitlik tanımayan uygulamaları olduğunun farkında. Vekillerimizle yaptığımız değerlendirmeler de hepsinin dikkatimizi çeken ilk husus, AKP iktidarına kimsenin tahammülü kalmadığıdır."

chp-genel-sekreteri-selin-sayek-boke-ortada-agir-bir-tablo-var-931249-1.

Yorumlar:

Yorum Yaz