Geleceğin teknoloji harikaları

21 inci yüzyılda teknoloji büyük bir hızla gelişmeye devam ederken gelecek 10 yılın tasarımları şimdiden yapılıyor


İnsanın en temel özelliklerinden biri; "Yaratıcılık".. İnsanın kendi doğasından23_tekno_gelecegin_tasarimlari_esya_korumali_terlik.jpg beslenen bu yaratma isteği mühendislik mesleğinin ve bunun sonucu olarak teknolojideki gelişmelerin ana nedeni. Günümüzde bilim yaratıcılıkta sınır tanımıyor.

21 inci yüzyılda teknoloji büyük bir hızla gelişmeye devam ederken gelecek 10 yılın tasarımları şimdiden yapılıyor.

Geleceğe damgasını vuracak teknoloji harikalarından bazıları şöyle:

"Plastik Cep Telefonu, dokunmatik özelliklere sahip klavye istenildiğinde video gösterebilen bir ekrana dönüşecek. Kadınlar için tasarlanan sadece 2.5 inç kalınlığındaki harddisk bilgi taşımayı estetik hale getirecek. Machintos ilk kez "Kavisli iMac" üretecek. Formula 1 dünyasından saat dünyasına karbon fiber transfer edilecek.İnternet artık bileğimizde de olacak. Vücut hareketiyle şarj olan telefonlarla şarj aletleri tarihe karışacak. Mini UB Webcam le her yerde 23_tekno_gelecegin_tasarimlari_kagit_rulo_yazici.jpggörüntülü konuşma olanağına sahip olunacak. Matrix benzeri bilgisayarın içine girenler kendilerini başka bir dünyada bulacaklar. Bilgisayarlarda katlanabilir klavye kullanılabilecek.Analog ve dijital mikser bir arada. Post-it modern dünyanın hayatını kolaylaştırırken genişleştilmiş hali her yere yapıştırabilen bir cep imkanı sağlayacak. Bluetooth la nota takip edilebilecek, kasetçalar şeklinde tost makineleri, saatli yastıklar, birbirine eklenebilir elektrik prizler,hiç ölmeyen, basınç ve sıcaklık ölçen dijital çiçekler, yaşamın vazgeçilmezleri arasında yer alacak."

21. yüzyılın teknolojik yenilikleri arasında, "Slideon MP3 Player, Kullanıcı oyunun içine çeken oyun konsoluerkeklere özel dev ekranlı araba, analog kamera görünümlü dijital kamera, haberciler için haber hazırlama kitiçevrimiçi 23_tekno_gelecegin_tasarimlari_yuzuk_kamera.jpggüncellenen gazete, bambudan ve akrilikten yapılacak konsept telefon, Tahta ve karbon-fiber laptop, dijital cüzdan Kredi kartı ve para taşımaya son verecek tasarım, hem karada hem denizde giden Scooter, Kağıt rulolu yazıcı, Yüzük kamera, eşya korumalı terlikler, Domino USB bellek, Projektör olabilen telefon, Yayaların karşıdan karşıya güvenli geçişini sağlayan yüksek teknoloji ürünü geçit, Pipetten kitap ışığı, Birkaç tuşla televizyondaki tüm özelliklerini kontrol eden kumanda, SENZ Şemsiye" yer alıyor.

Yorumlar:

Yorum Yaz