Görevden alınan Uşak Valisi Jale Kocabıyık'ın eski AKP Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi'de gündem olan TOMA'ların üreticisi çıktı.

Rüşvete göz yummakla suçllanıyordu: CHP'den ihraç edildi Rüşvete göz yummakla suçllanıyordu: CHP'den ihraç edildi

Eski AKP'li Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın Gezi'de gündem olan TOMA'ların üreticisi Katmerciler adlı şirketin bağımsız yönetim kurulu üyesi olduğu belirlendi.

Gezi Davası'ndaki ağır hapis kararlarını eleştirmesiyle gündeme gelen Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi ve eski AKP'li Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın, Gezi protestoları sırasında tartışma konusu olan TOMA'ların üreticisi Katmerciler adlı şirketin bağımsız yönetim kurulu üyesi olduğu belirlendi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi ve eski AK Partili Milletvekili Hüseyin Kocabıyık dün, Gezi Davası'nı eleştirdi. Vali Kocabıyık bugün merkeze çekildi.

Konuyu sosyal medya hesabından hatırlatan gazeteci Taylan Bilgiç "Gezi davasında yağdırılan cezaları eleştirmesinin ardından eşi valilikten alınan AKP eski milletvekili sayın Kocabıyık'ın, 'kaderin cilvesi' diyebileceğimiz bir ünvanı daha var: Gezi'de gündeme gelen TOMA'ların üreticilerinden Katmerciler'de, bağımsız yönetim kurulu üyesi" paylaşımını yaptı.

NE OLMUŞTU?

Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi ve eski AK Partili Milletvekili Hüseyin Kocabıyık dün yaptığı açıklamada, Gezi Davası'nda verilen mahkumiyet kararlarını eleştirerek, "Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar. Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz" demişti. (+Gerçek)