Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Foça Kitap Şenliği bu yıl 10 yaşını kutladı. 10 yıldır Foça Kitap Klübü'nün düzenledi şenlikte çocuklarda kitap tutkusunu geliştirmek amacıyla 50 bin kitabın ücretsiz dağıtıldğı bidirildi.

İzmir'in CHP'li Foça  İlçe Belediye Başkanlığı Basın Bürosundan yapılan açıklamaya göre, Foça Kitap Kulübü'nün 10. kez düzenlediği geleneksel kitap şenliğinde 5 bin kitap ücretsiz dağıtıldı. 10 yılda yaklaşık 50 bin kitabın ücretsiz olarak kitapseverlere dağıtıldığı belirtildi.

Geleneksel etkinliğe destek veren Foça Belediyesi, İlçe Halk Kütüphanesi ve kitap kulübü üyelerine teşekkür eden Foça Kitap Kulübü Başkanı Ayla Karatekin, kitap şenliğinin daha uzun yıllar sürmesi dileğinde bulundu.

Ulucak höyüğünde 7 bin 800 yıllık kadın heykelciği bulundu Ulucak höyüğünde 7 bin 800 yıllık kadın heykelciği bulundu

Kitap şenliği kapsamında Foça’da yaşayan yazarlar Müjdat Mersin, Reşit Çağın, Sevhan Beğendi, Yayla Boztaş ve Cevat Yıldırım da kitaplarını imzaladı. 

BELEDİYE BAŞKANINDAN KİTAP KULÜBÜ BAŞKANINA PLAKET

Geleneksel kitap şenliğinin çocukları kitap okumaya özendirici, örnek bir çalışma olduğuna değinen Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Kitap Kulübü Başkanı Ayla Karatekin’e teşekkür plaketi sundu. (KAZETE HABER MERKEZİ)