CHP Lideri Kılıçdaroğlu, elektrik faturalarını zam tepkisi olarak ödememesinin ardından kesinti yapıldığını kesilme anlarının görüntülerine CHP'nin sosyal medya hesabından yayınlandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” açıklamasında bulundu. 

KESİNTİYE KARŞI NE YAPACAĞINI AÇIKLAYACAK

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu elektrik kesintisine karşı ne yapacağını sosyal medya hesabından yayınladığı video ile duyurdu. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Bundan sonraki süreci konuşmak üzere tüm halkımızı akşam 21.00 sularında ekran başına davet ediyorum.”

SELVİ KILIÇDAROĞLU: FATURASINI ÖDEYEMEYEN 4 MİLYON AİLE VAR

Evinin elektiriğinin kesilmesinin ardından evinin önünde bekleyen gazetecilerin sorularına yanıt veren Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, "Biz ödeyemeyecek durumda değildik ama 4 milyon aile var ödeyemeyen onlarla dayanışma içerisinde olalım istedik" dedi. Selvi, Kılıçdaroğlu, "Atlatırız, o kadar önemli değil" ifadesini kullandı. Selvi Kılıçdaroğlu, "Biz zaten ödeyemeyecek durumda değildik ama elektriği kesilen 4 milyon aile var. Onlarla dayanışma içinde olalım dedik, idare edeceğiz" dedi. 

KESİLME ANININ GÖRÜNTÜLERİ PAYLAŞILDI 

Elektriğin kesilme anının görüntüleri CHP'nin sosyal medya hesabından paylaşıldı. 
KILIÇDAROĞLU'NUN ELEKTRİK BORCU: 1030 TL

Gazeteci İsmail Saymaz CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun elektrik borcunun 1030 TL olduğunu sosyal medya hesabından paylaştı.

Saymaz paylaşımında "CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun üç aylık birikmiş elektrik borcu 1030 TL’ymiş" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriğini kesme ve mühürleme tutanağı paylaşıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 9 Şubat’ta yaptığı açıklamada, zamlar geri çekilene kadar elektrik faturasını ödemeyeceğini ifade ederek, “Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim. Bu da böyle biline” dedi. 
Kılıçdaroğlu konuşmasındaki satırbaşları şöyleydi:
-“Bakın Isparta günlerce dondu. Elektrik veremediler koca şehre. Bakın orada hangi çetenin var olduğuna. Bu çeteler alt yapıyı kışa hazırlamadıkları gibi, Isparta’ya giden yollarda onların olduğu için yolları da açmadılar.
-Bu arada yeni algı hareketlerini bekliyoruz sevgili halkım. Sizi soyup soğana çevirirken, bir iki algı manipülasyonu adımını da Erdoğan’a attıracaklar bugünlerde. Güya büyük lider Erdoğan müdahale edecek bu gidişata. Bıkmadılar bu algıcılıktan.

-Fon için artık çok geç. Artık hızlıca kan kaybını durduracak önlemler alınmalı. Elektrik faturalarının üzerinde iki çeşit vergi var. Yüzde 5 elektrik ve havagazı tüketim vergisi, yüzde 18 KDV. Yaza kadar KDV yüzde 1 olarak uygulanırsa, vatandaşın her 350 liralık faturasında yaklaşık 50 liralık bir avantajı olacak.

-Buradan Saray’a seslenmek istiyorum. Derhal KDV’yi yüzde 1’e indir. Senden bir çözüm beklentimiz yok. Sen bizi dinle ve kanamayı durdur gerisini zaten biz seçim sonrası çözeceğiz.

*Ayrıca 31 Aralık gecesi bizzat imzaladığın elektrik zammını da geri al. Faturalar 31 Aralık öncesine dönsün. Bu zammı sen yaptın, geri almasını da bileceksin. Bu zulümden vazgeç. Bırak insanlar rahat bir nefes alsın.

Urfa'da İsrail'e karşı şeriat çağrısı yapan grubu soruşturma Urfa'da İsrail'e karşı şeriat çağrısı yapan grubu soruşturma

BAHÇELİ’DEN KANDİL GÖNDERME TALİMATI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun faturasını ödemeyceğini açıklaması üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini sivil itiatsizlik 'maskesi' altında isyan denemesi olarak yorumlarken; Kılıçdaroğlu'nun faturasını ödemediği takdirde elektriğinin kesilmesi gerektiğini söylemişti.

Bahçeli ayrıca ''Karanlıkta kalmasına gönlüm razı olmuyor'' diyerek 81 il teşkilatına ''Kılıçdaroğlu’na bir kandil göndererek aydınlanmasına yardımcı olmasını bekliyor'' talimatını verdiğini açıkladı. 

Devlet Bahçeli’nin talimatı üzerine MHP il teşkilatları CHP lideri Kılıçdaroğlu’na kandil göndermişti.

Odatv.com