Sedat Peker'in sağ kolu Hasip Şahin'le aynı karede yer alan Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin'in "tam bir deli" dediği Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın'ın spor merkezindeki soyunma odalarının ismini 'giyinme odası' yaptırdığı ortaya çıktı.

 Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, yaklaşık 10 yıldır öğrenci, personel ve sivillere hizmet veren üniversitenin spor merkezi SPORIUM'da kıyafet değiştirmek isteyenlerin kullandığı odaların kapılarındaki Soyunma Odası” yazılarını kaldırtarak yerine “Bayan Giyinme Odası” ve “Bay Giyinme Odası” tabelalarını astırdı.

Yüksek öğrenimde okullaşma oranında kadınlar erkekleri geçti Yüksek öğrenimde okullaşma oranında kadınlar erkekleri geçti

Sözcü'den Ahmet Kaya'nın haberine göre, bu değişim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan'ın konuşmacı olduğu ve Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Geleneksel Sporlarımız ve Kültürümüz konulu söyleşide Özaydın tarafından “Hizmet” olarak katılımcılara duyuruldu. Özaydın, kent protokolünün yanı sıra, çok sayıda öğrencinin doldurduğu salonda bir sunum yaptı. Sunum sırasında ekrana, “Soyunma Odası Yazısının Giyinme Odası Olarak Değiştiilmesi" ifadesi yer aldı.

FATMA ŞAHIN MİKROFONU KAPALI SANIP REKTÖR İÇİN "TAM BİR DELİ" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 25 Aralık'ta Gaziantep'teki toplu açılış töreni sırasında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Arif Özaydın'ı şikayet ettiği ortaya çıkmıştı. Erdoğan, açılış sırasında Gaziantep Üniversitesi'ne canlı bağlantı yaparak tören yerindeki AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ile konuşmuştu. Bakbak, Erdoğan'a “Gazi şehrimize hoş geldiniz Sayın Cumhurbaşkanım” dedikten sonra Çocuk Hastanesi ile ilgili kısa bir bilgi  vermişti.

Bu sırada, Erdoğan yanındaki Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e doğru eğilerek, “Rektörden şikayetçi misiniz?” diye sormuş, mikrofonun açık olduğunu fark etmeyen Şahin de Erdoğan'ın sorusuna, “Çok kötü, çok kötü” diye cevap verirken Cumhurbaşkanı yeniden araya girerek, “Öyle mi?” diye ikinci soruyu yöneltmişti. Şahin de, “Tam bir deli” demişti.

Rektör Arif Özaydın, Fatma Şahin'in sözlerine  yanıt olarak Oda TV'ye 25 Ocak'ta verdiğ röportajda "Ben ilgilenmiyorum bunlarla ben hocayım ya. Öğretim üyeliğime hocalığıma devam edeceğim. Kim ne derse desin"  demişti.

Ayrıca Arif Özaydın, Sedat Peker'e yakın isimlerden olan Hasip Şahin'le çektirdiği fotoğrafla ilgili sorular karşısında bu kişiyi tanımadığını öne sürerek "Çekerler fotoğrafı, ben bilmem benim iznim yok, tanımam etmem. İlişkimiz olmadı ben öğretim üyesiyim, dürüstçe namusluca hizmet etmeye çalışıyoruz. İlişkim yok, yani seninle de konuştuk şimdi fotoğrafımızı çekseler ne olur? Ben tanımam etmem. Ben hocayım işimize bakacağız. Öğrenci yetiştirmeye devam edeceğiz" diye konuşmuştu. (KAZETE HABER MERKEZİ)