Oyuncu Ezgi Mola'ya, İpek Er'e cinsel saldırıda bulunan ve intihara sürükleyen uzman çavuş Musa Orhan'a hakaret ettiği iddiasıyla para cezası verildi.

Ankara 31'inci Asliye Ceza Mahkemesi, "Masumlar Apartmanı" dizisinin Safiye'si oyuncu Ezgi Mola hakkında, İpek Er'e tecavüz eden ve intihara sürükleyen uzman çavuş Musa Orhan'a sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada 6 bin 900 lira para cezası verdi.

MOLA: KİM OLSA AYNI TEPKİYİ GÖSTERİRDİ

Pınar Gültekin davasında gerekçeli karar açıklandı: Yakılması kasıtlı değilmiş Pınar Gültekin davasında gerekçeli karar açıklandı: Yakılması kasıtlı değilmiş

Bugün görülen karar duruşmasında son sözlerini söyleyen Ezgi Mola, “Sanığı tanımam, bu söylemim tecavüzcülere ve tecavüzcü potansiyeli olan kişileridir. Benim söylemimden önce yapılan haberleri okuduktan sonra bu adamı tecavüzcü olarak değerlendirdim. Sert olmayacak şekilde düşüncemi belirttim. Kim olsa aynı tepkiyi gösterirdi. Sanatçı olarak sesimi duyurdum herkes gibi tepkimi dile getirdim” dedi.

Mola ve taraf avukatlarının beyanlarının ardından kararını açıklayan mahkeme, Mola'ya ‘hakaret' suçundan 6 bin 960 TL adli para cezasına hükmetti.

'ŞAŞIRMADIM'

Ezgi Mola para cezasına ilişkin "Şaşırmadım, siz şaşırdınız mı? Umarım şaşıracağımız günler gelir" yorumunu yaptı.

NE OLMUŞTU?

Mola, İpek Er'i tecavüz edip intihara sürüklediği gerekçesiyle yargılanan uzman çavuş Orhan'ın tutuklanmamasına sanal medya hesabından tepki göstermişti. Orhan'ın avukatı, Mola'nın paylaşımıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunurken, hazırlanan iddianamede, Mola hakkında "sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" ve "hakaret" suçlarından 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istenmişti. İddianame, Ankara 31'inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek Mola hakkında dava açılmıştı. (DHA)