İstanbul’da Bahçeşehir’de evlerinin bahçesinde bira içen kadınları 5-6 kişilik bir grup erkek grubu, "Biraları kaldırın yoksa masayı ve sizi dağıtırız" diye tehdit etti.

İstanbul Bahçeşehir’de 25 yıldır oturdukları sitenin bahçesinde bira içen 6 kadın, 5 erkeğin saldırısına uğradı.

Haber adlı Twitter sayfasında paylaşılan bilgiye göre, saldırganlar, kadınları korumak isteyen 60 yaşındaki kalp hastası babayı da darp ederek ayağını kırdı.

Şiddet mağduru kadını kurtarmak isteyen taksiciye dayak Şiddet mağduru kadını kurtarmak isteyen taksiciye dayak

Habere ilişkin videoda kadınların saldırıya uğradığı anlar da yer alırken, aynı zamanda küfürlerle hedef alındıkları da görülüyor.

Saldırıya uğrayan kadınlardan biri, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Biz 25 yıldır burda oturuyoruz TÜM site refah içinde olan bir site, 2 yıl önce taşındılar ve taşındıkları ilk aylar yine tehdit ettiler İÇKİ İÇEMEZSİNİZ UYARIYORUZ DİYE , zaten çok sık içilmediği için bugün DİREKT ADAM TOPLAYIP GELMİŞLER" ifadesini kullandı.

Yaşadıklarını Twitter üzerinden duyuran Dila Coşkun, bahçeye dalan erkek grubunun kendilerine, “Ya bu içkileri masadan kaldırın ya bu masayı ve sizi dağıtacağız” dedikten sonra saldırdığını söyledi.

Sesleri duyup yanlarına gelen 60 yaşındaki kalp hastası eniştesini de yere düşürüp, ayağını kırdıklarını anlattı.

Coşkun apartmanda 25 yıldır oturduklarını, kendilerine saldırıyı organize eden kişilerin ise 2 yıl önce taşındığını söyledi. Faillerin taşındıkları ilk zamanlarda da kendilerini, “içki içemezsiniz sizi uyarıyoruz” diyerek tehdit ettiğini aktardı.

Paylaştığı video ve görseller kısa sürede binlerce kişiye ulaşan Coşkun daha sonra paylaşımını delil niteliğinde olduğu için avukatının silmesini istediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlar videolar delil niteliğide olduğu için şu an silmek zorundaymışım tweeti ama maalesef hak yerini bulamazsa tekrar desteginizi istemek durumunda kalicam suanki desteginiz icin cok tesekkur ederim hastanedeki yakınımın durumu daha belli değil"

Fotoğraf: Sol Haber