Rami Arap, emniyette yapılan sorgulamasında; tehdit edildiğini bu nedenle polisin dikkatini çekmek için çocuklarını rehin aldığını söyledi.

Katledilen Ezgi Zerkin'in annesi isyan etti: Devlet kızımı korumadı Katledilen Ezgi Zerkin'in annesi isyan etti: Devlet kızımı korumadı

Gaziantep'in İslahiye ilçesi Pınarbaşı Mahallesinde 10 yıl önce Türkiye’ye gelen ve İslahiye’ye yerleşen Rami Arap, yaşadığı 5 katlı apartmanın birinci katındaki evinde eşi Asya (27), çocutları Teim (2) ve İbrahim’i (3) tüfek ve bıçakla rehin aldı.

Balkona çıkarak bağıran ve elindeki bıçakla kendisine zarar veren Rami Arap, polislerin çalışmasıyla ikna edilerek gözaltına alındı.

POLİSİN DİKKATİNİ ÇEKMEK İSTEMİŞ

Rami Arap, emniyette yapılan sorgulamasında; tehdit edildiğini bu nedenle polisin dikkatini çekmek için çocuklarını rehin aldığını söyledi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Rami Arap, sınır dışı edilmek üzere serbest bırakıldı. Rami Arap, adliyeden çıkarıldıktan sonra sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. (DHA)