Profesör 'Sümeyye Akkuş adıyla Twitter'da "Allah'ın yeryüzündeki elçisi Erdoğan'dır" mesajı paylaşan kadının İÜ İlahiyat Fakültesi'nde hoca olduğu iddiası balon çıktı.

Twitter'da 'Prof. Sümeyye Akkuş' adını kullanan bir kullanıcı "Allah'ın şu anda yeryüzündeki elçisi kuşkusuz ki Recep Tayyip Erdoğan'dır" mesajı paylaştı. Kısa sürede tepkiler yükselince tweeti silip yeni bir paylaşım yaptı: "Halife anlamında yazdığım bir tweet'i alıp nerelere getirdiniz ama sizin derdiniz başka bunu biliyoruz ve ne yaparsanız yapın liderimizi İslam'ın halifesi yapacağız başaramayacaksınız."

Tepkilerin ardından İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanlığı da konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

"İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Prof. Dr. Sümeyye Akkuş isim ve ünvanlı bir öğretim üyesi bulunmamaktadır.

YKS soru ve yanıtları belli oldu, sonuçlar ise yarın açıklanacak YKS soru ve yanıtları belli oldu, sonuçlar ise yarın açıklanacak

Üniversitemizin ve fakültemizin ismi kullanılarak sahte bir hesap açılmış ve uygunsuz beyanlarda bulunulmuştur.

Konuyla ilgili gerekli hukuki işlem başlatılacak, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

(KAZETE)