Uzun süredir kanser hastalığıyla mücadele eden duayen gazeteci-yazar, Göztepe Kulübü eski başkanı Hamdi Türkmen, 70 yaşında Çeşme'de evinde kalp yetmezliği sonucu yaşanma veda etti. Türkmen'in cenazesi Pazartesi günü bir dizi törenle İzmir'den kalkacak.

Uzun süredir kanser tedavisi gören usta gazeteci Hamdi Türkmen’den acı haber geldi. Hasta yatağında bile kalemini elinden düşürmeyen İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin (İGC) yayımladığı  9 Eylül Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan Hamdi Türkmen (70)  bu sabaha karşı Çeşme Alper Çizgenakat Devlet hastanesinde yaşama gözlerini yumdu. Hamdi Türkmen'in cenazesi 8 Ağustos Pazartesi günü defnedilecek.

Birçok köklü kuruluşta yöneticilik yaan ve İzmir basınına birçok da gazeteci yetiştiren Hamdi Türkmen’in amansız ölümü ailesini, sevenlerini ve basın camiasını yasa boğdu.

Kazete ailesi olarak Hamdi Türkmen'e Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm basın camiasına da başsağlığı diliyoruz.

Türkmen’in cenazesi ile ilgili detaylı bilgilendirmenin ailesi tarafından yapılacağı kaydedildi.

İGC'den Türkmen'in cenaze programına ilişkin yapılan açıklamada;

"İzmir Gazeteciler Cemiyet'nin kıdemli üyelerinden, basınımızın sevilen, sayılan duayen ismi Hamdi Türkmen vefat etmiştir. Cenezesi 8 Ağustos Pazartesi günü kaldırılacaktır. İlk tören İGC Basın Merkezi'nde olacaktır. Cenaze programı aşağıdaki gibidir. 11.00 İGC Basın Merkezi Tarihi Havagazı Fabrikası Yerleşkesi  12.00 Göztepe Spor Kulübü Kulüp Binası Önü  13.22 Öğle namazı Karataş Hamidiye Camii Başsağlığı dileriz" ifadelerine yer verildi. Hamdi Türkmen kimdir? Aslen Adanalı’dır. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Gazeteciliğe 1970 yılında Akşam (gazete)’ın İzmir bürosunda başladı. Ege Ekonomi ve Yeni Asır’da çalıştı. Spor, polis, ekonomi, şehir ve belediye muhabiri olarak çalıştı. 1984 yılında Yeni Asır’da Haber Müdürü oldu. Günaydın (gazete) İzmir bürosunda Yazı müdürlüğü, köşe yazarlığı yaptı. Yeniden Yeni Asır’a geçti. Köşe Yazarlığı ile genel müdürlük görevini üstlendi. Bir süre YeniGün Gazetesi’ni çıkardı. Milliyet Gazetesi’nde Milliyet Ege ekinde köşe yazıları yazmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Hamdi Türkmen kimdir?

Aslen Gaziantepli olan Hamdi Türkmen, Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Gazeteciliğe 1970 yılında Akşam (gazete)’ın İzmir bürosunda başladı. Ege Ekonomi ve Yeni Asır’da çalıştı. Spor, polis, ekonomi, şehir ve belediye muhabiri olarak çalıştı.

1984 yılında Yeni Asır’da Haber Müdürü oldu. Günaydın (gazete) İzmir bürosunda Yazı müdürlüğü, köşe yazarlığı yaptı. Yeniden Yeni Asır’a geçti.Köşe Yazarlığı ile genel müdürlük görevini üstlendi.

Bu arada Yeniasır ve Sabah Gazetelerie sahibi Dinç Bilgin'inr Göztepe Kulübü'nü devralarak şirket statüsüne geçirmesinden Göztepe'nin başkanlığını yaptı.

Yeniasır'ın TMSF'ye devrinden sonra bu gazete ile ilişkisini koparan Hamdi Türkmen İzmir'de  YeniGün Gazetesi’ni çıkardı.

Daha sonra Milliyet Gazetesi'nin Ege Bölge Temsilciliği görevinde bulundu ve Milliyet Ege ekinde köşe yazıları yazdı.

Yeni Asır'da yıllarca omuz omuza çalışan Erol Yaraş'ın  yayınladığı  Ben Tv ve Ben Haber'de yazarlık yapan ve birçok genç iletişimciyi mesleğe kazandıran Hamdi Türkmen Evli ve dört çocuk babasıdır.

 8 Ağustos Pazartesi günü defnedilecek Hamdi Türkmen'in cenaze programı şöyle;

11.00  İzmir Gazeteciler Cemiyeti tören (havagazı fabrikası)

12.00 Göztepe kulübü önünde tören

Mithatpaşa  Küçükyalı sentimde Hamidiye Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Karabağlar aile mezarlığına defnedilecek.

İlhan İrem'den üç ayrı vasiyet İlhan İrem'den üç ayrı vasiyet

(KAZETE HABER MERKEZİ)