Darbe çağrısı yapan Sevda Noyan'ın makyajı döküldü!

Van'daki bu eğlence mekanına sadece İranlılar girebilir Van'daki bu eğlence mekanına sadece İranlılar girebilir
Programda siyasetin gündemindeki darbe iddiaları konuşulurken, konuk “Aktivist ve yazar” Sevda Noyan, bir darbe girişimi olursa ailecek 50 kişiyi öldürme kapasitesinde olduklarını ifade etti. Noyan oturduğu sitelerinde belirlediği 3-5 kişinin de olduğunu dile getirmesi dikkat çekti.


Noyan programda, “Ya bak 15 Temmuz kursağımızda kaldı. Yani yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yani yanlış anlaşılmasın doğru anlaşılsın bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Onu söyleyeyim. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak. Biz liderimizin yanındayız. Asla yedirmeyiz. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” ifadelerini kullandı.


CHP’li RTÜK Üyesi İlhan Taşcı da tepki çeken sözler sonrasında konunun takipçisi olacağını söyledi.


Taşcı, “Bu yayın nedeniyle toplumun geniş bir kesiminde infial oluştu. Çok sayıda soru alıyorum. Yayını RTÜK nezdinde bizzat takip edeceğim. Üst Kurul gündemine alınması için de Pazartesi günü dilekçe vereceğim. RTÜK Yasası, yayında ‘toplumu kin ve düşmanlığa tahriki’ açıkça suç sayar” ifadelerini kullandı.


İşte o sözler:


KANALDAN ÖZÜR


Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu Arafta Sorular Programı’nda sarf edilen sözler nedeniyle açıklamada bulundu.


Özür dilenen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:


“3 Mayıs 2020 Pazar günü Arafta Sorular Programı’na konuk olan Sevda Noyan’ın, kamuoyunda tartışılan ‘darbe söylentileri’ üzerine yapmış olduğu maksadını aşan açıklamaları Kanal 7 Medya Grubu’nun kurumsal değerleri ve yayın ilkeleri ile hiç bir şekilde uyuşmamaktadır. Sevda Noyan’ın ‘darbe ve darbecileri’ eleştirmenin ötesindeki söylemlerini Ülke TV ve Kanal 7 Medya Grubu olarak asla tasvip etmiyoruz. Tasvip etmediğimiz ve yayın ilkelerimize aykırı sözlerin Ülke Tv ekranlarından sarfedilmesi nedeniyle kamuoyundan özür dileriz”


Kızlık soyadı Sevda Köse olan Sevda Noyan Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak İzmir'de dünyaya geldi. Genç kızlığında güzellik uzmanı olarak kendini geliştiren ve İzmir'de bölgesel yayın yapan Ege TV'de makyöj olarak çalışan ve  kanalda yöneticiliğe kadar yükselen Sevda Noyan ilk evliliğini İzmirli Levantenlerden İtalyan asıllı Massimo Reggio ile yaptı ve Reggio soyadını aldı. Massimo Reggio ile evliliğinden bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Reggio ile evliliği sırasında türbana giren makyöj Sevda Köse Reggio, bir dönem FETÖ’nün kapatılan kanalı Samanyolu TV'deki “Kapılar ve Köprüler” programını gerçekleştiren Engin Noyan ile tanıştı.


Engin Noyan'ın Sevda Köse Reggio ile evliliğe götürecek ilişkisini Engin Noyan'ın eski eşi Eser Noyan 2000 yılında Hürriyet'e verdiği röportajda şöyle aktardı:


"Müzik dünyasının ünlü isimlerinden Eser-Engin Noyan çifti kötü günler geçiriyor. Eser Noyan, 24 yıllık evliliğin ardından kocasının evi terk ettiğini ve bir kadınla birlikte olduğunu söylüyor. Engin Noyan ise bu iddiaları reddederek, ‘‘Bu tür konularla malzeme olmak istemiyorum’’ diyor.


4 yıl önce Samanyolu TV'de din ağırlıklı bir program yapan ve Ramazan ayı nedeniyle Kanal 7'yle anlaşan Engin Noyan, 'İftara Doğru' adlı programı hazırlıyor. Özel hayatıyla ilgili ortaya çıkan haberler karşısında sesiz kalmayı tercih eden Noyan, ‘‘Bu iddiaların muhattabı ben değil Eser Hanım'dır. Ayrıca ben hergün eve gidip geliyorum. Kesinlikle ikinci bir ilişkim sözkonusu değil. Bunlar boş şeyler’’ diyor. Noyan, şöyle konuşuyor:


‘‘Bir çarşaflı genç kızla resmimi yayınlamışlar. Kızım yerinde birisi. Bana gelip fikir soranlar oluyordu. Artık gelmezler. Aramızda sorunlar olduğu doğrudur. Ama evime gidip geliyorum. Bu nasıl bir oyundur aklım almıyor. Tarikatlara karşıyım diye kızıyorlar. Kuran savunucusuyum. Müslümanım. Böyle bir şey düşünseydim başıma sarığı takar, sahte şeyhler gibi saltanat yaşardım.’’


Anneannesi Oma'yı anlattığı 'Oma' adlı bir kitap yazan Noyan, son olarak da iki ciltten oluşan 'Kuran Günlüğü' kitabını yazdı. Noyan kitabında, eşi Eser Noyan’dan övgüyle söz ederek, ‘‘Kuran günlüklerimi bir an önce yayınlamak yine canım oğlum yayıncım Münir Üstün'ün fikri ve zikri oldu. Tabii ki başımın tacı, gözümün nuru Eser Noyan Hanımefendi sultanımı yedeğine alarak! O olmasaydı zaten herşey bir yana, bu fakir olmazdı’’ diyor.


MAKYÖJ SEVGİLİ


Eser Noyan'ın, ‘‘Köktendinci tuzağın içine düştü’’ dediği Engin Noyan’ın evini terk edip, tesettürlü makyöz Sevda Köse ile yaşamaya başladığı iddia ediliyor. 


Daha önce İzmirli bir Levantenle evli olan ve dekolte kıyafetlerle davetlerde boy gösteren Sevda Köse de sonradan Engin Noyan gibi çizgisini değiştirmiş. Ancak Sevda Köse, hala boşandığı eşinin soyadı 'Reggio'yu kullanıyor. 


Engin Noyan'ın 2 yıldır birlikte olduğu öne sürülen Sevda Köse, eski bir güzellik uzmanı. İzmir'deki yerel Ege TV'ye makyöz olarak giren Köse, Genel Müdür asistanlığına kadar yükseldi. Sevda Köse, Ege TV tarafından düzenlenen yarışma gibi birçok organizasyonu gerçekleştirdi.


Boşandığı Levanten işadamı Massimo Reggio'dan bir oğlu olan Köse, kapanmadan önce İzmir gece yaşamının renkli simalarındandı. 4 yıl önce Bursa'da Olay TV'ye giden Köse'nin, son olarak orada bir yerel radyoda yöneticilik yaptığı belirtildi.
 (KAZETE/Ajanslar)


İlgili makale