CHP’li Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ile Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Ş.U. ve Belediye Mali Hizmetler Müdürü A.Y. ve firma çalışanı R.A. gözaltına alındı.

Çanakkale’de Çan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ö.E. isimli kişinin şikayeti üzerine belediyeden ihale alan firma sahiplerinden rüşvet alındığı ve irtikap suçu işlendiği iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri bu sabah operasyon düzenledi.

Operasyonda CHP’li Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ile Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Ş.U. ve Belediye Mali Hizmetler Müdürü A.Y. ve firma çalışanı R.A. gözaltına alındı.

İmamoğlu'ndan demokrasi şenliği mesajı: Ezici çoğunluk değişim istiyor İmamoğlu'ndan demokrasi şenliği mesajı: Ezici çoğunluk değişim istiyor

DHA’nın aktardığına göre soruşturma kapsamında adreslerinde bulunamayan 3 kişi ise aranıyor.

CHP’DEN BİRİM İDDİASI

Daha önce de CHP’li Maltepe ve Kadıköy belediyelerine benzer operasyonlar düzenlenmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise İçişleri Bakanlığında ve MASAK’ta belediyelere yönelik siyasi operasyonlar için birimler kurulduğunu iddia etmişti. Salıcı, gelecek süreçte bu operasyonların daha da artacağını, CHP’li siyasilere, belediye başkanlarına “güvenilmez” duygusu yaratılacağını ve algı operasyonlarının süreceğini ileri sürdü. (DHA)