CHP Genel Başkanı Altan Öymen, seçimle gelinen tüm organlarda kadın kotasının yüzde 25 olarak uygulanması için gerekli tüzük değişikliğinin ivedilikle yapılacağı sözü verdi. Öymen, CHP'nin cumhuriyet, Atatürk ve sosyal devrimleri gerçekleştirdiği gibi, bugün ihtiyaç duyulan devrim niteliğindeki hareketi de gerçekleştireceğini söyledi.

Muharrem İnce, 'sözcüsü'nü kaybetti Muharrem İnce, 'sözcüsü'nü kaybetti

CHP Genel Başkanı Altan Öymen, seçimle gelinen tüm organlarda kadın kotasının yüzde 25 olarak uygulanması için gerekli tüzük değişikliğinin ivedilikle yapılacağı sözü verdi.

Öymen, CHP'nin cumhuriyet, Atatürk ve sosyal devrimleri gerçekleştirdiği gibi, bugün ihtiyaç duyulan devrim niteliğindeki hareketi de gerçekleştireceğini söyledi. Türkiye'yi yeniden yapılandırma hazırlıklarına başladıklarını anlatan Öymen, Türkiye4nin yapılanmasındakadınlara büyük görevler düştüğünü vurgulayarak şöyle konuştu:

"-CHP Parti Meclisimiz, milletvekili, belediye ve il genel meclisi seçimlerin de de yüzde 25'lik kadın kotası uygulanmasına karar verdi. Böylece kadın kotası, partimizde sadece seçimle gelinen parti meclisi, il ve ilçe meclislerimiz için değil tüm seçimle gelinen tüm organlar için uygulanır hale gelecek. Kadın kotası ile ilgili Parti Meclisi'mizin bu kararı parti tüzüğümüzde de yapılacak değişiklikler arasında yer alacak."