Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, çocukların sosyal gelişimleri için uygun koşulları sağlamak amacıyla Ovacık'ta ikinci masal evini açacaklarını söyledi.

Tanju Özcan: Partimden ihraç edilirsem, yoluma bağımsız devam ederim Tanju Özcan: Partimden ihraç edilirsem, yoluma bağımsız devam ederim

 Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, çocukların sosyal gelişimleri için uygun koşulları sağlamak, annelerin ekonomik hayata katılımını sağlayacak mesleki eğitimler vermek için kurulan okul öncesi eğitim ve bakım merkezlerinden ikincisini Ovacık’ta hayata geçireceklerini açıkladı.

CHP'li Belediye Başkanı  Başkan Oran'ın verdiği bilgiye göre, Çeşme Belediyesi bünyesindeki ikinci Masal Evi’ni 13 Haziran saat 11.00’de Ovacık Mahallesi 7000 sokakta hizmete  açılıyor. Çeşmeli kadınların ekonomik hayata katılması amacıyla faaliyete açılan Masal Evi’nde çocuklar da eğitim alacak.

“Hem eğitim, hem istihdam”

Çeşme’nin her yerine yayılması planan “Masal Evi” hakkında bilgi veren ve açılış törenine tüm vatandaşları davet eden Oran, “Sosyal belediyecilik anlayışının gereği olarak ‘Masal Ev’lerimizin ikincisini hayata geçiriyoruz. Çocuklar sosyal etkinliklerden faydalanırken, annelerimiz de aile ekonomisine katkı sağlayacak eğitimler alacaklar. Böylece Masal Evler’i hem eğitim hem de istihdama katkı işlevi görecek”diye konuştu.