Adalet yoksa, vicdanınız var


"Adalet nerede, neydi, kim dağıtıyordu" diye düşünür olduk. "Adalet yok" dedik , tamam, peki ya vicdan. Onu nerede bıraktık, kimlerle koyduk toprağa? Bu artık kadın erkek davası değil, insanlık suçu.


Bugün sosyal mecralarda gördüğümüz haberlerin gündem zarar görmesin diye televizyon kanallarına taşımaya üşendikleri hergün bir yenisinin eklenecek olduğunu bildikleri kadın cinayetleri, şiddetleri, çocuk istismarı, bebek tecavüzü dilimizin varmadığı söylerken kaç beddua sığdırdığımız tanık olacağız diye kapı pencere kapattığımız Allah korusun Allah kimsenin başına getirmesin diyerek iki gözyaşına sığdırıp bugün adını unuttuğumuz kadınlarımız çocuklarımız veda bile edemeden aramızdan gidenler yaşamak için yalvarırken son mücadelelerini verirken boğazı kesilerek öldürülen sesi çıkmasın diye ağzına şallar sokulup gözyaşları kanına karışanları biz unuttuk aileleri çocukları annenleri dün gibi yaşıyor hergün aynı acıyı kaç çocuk şahit oldu annesinin öldürüldüğüne .

Adamlıklarına laf geldiğinde aslan kesilen ortalığı yakıp yıkanlar bir kadının boğazına sarılınca yada susturunca adam değil insan bile olmuyorsunuz, beyninizin yetmediği yerde el kaldırmakla kendi yetersizliklerini kadınların üstünde psikolojik fizyolojik şiddetle tamamlaya çalışamazsınız.

Önce eğitim verin oğullarınıza siz babaları erkek adamın elinin kiridir deme. Ört kızım bacaklarını bakmasınlar demek yerine bak oğlum senin de annen kardeşin var oda insan, özgür demeyi öğretin.

 Lanet olsun ki hala ve hala kadına şiddete hayır diyoruz, insanlık istiyoruz. Nerde vicdan?

 Ben bir kadınım csr olarak çalışıyorum. Yüzyüze görmediği kadına bile sıfatlar yüklemekte sınır tanımıyor açıklığım benim kapalıysam tercihim değil konu adam sen kimsin diyor benimle hangi hakla konuşursun diyor ailesine kendine öz saygısına hakaret ederken düşünmüyor. Önüne yemeğini getiren eşin kadın, annen kadın, kız kardeşin  öyle.. Önünü arkasını düşünün söyledikleriniz; bu psikolojik şiddettir. Hakkınız yok.  Bizim size ihtiyacımız yok insanlığınıza ihtiyacımız var.  Adam olun demiyoruz size biyolojik nedenler yüklemiyoruz biraz insan olun.