Beyoğlu'nda 15 bin kişiye konser veren Melek Masso ""Özgürce giyinebildiğimiz, özgürce konuşabildiğimiz, varlığımızla, hayatta bütün olacağımız günlerin hayalini kuruyorum" dedi.

Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında vereceği konser iptal edilen sanatçı Melek Mosso, dün Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında sahneye çıktı. Yaklaşık 15 bin kişiye konser veren Mosso, sahnede iptal kararlarını eleştirdi.

Ayşe Kulin'e onur ve emek ödülü Ayşe Kulin'e onur ve emek ödülü

"BİZİMLE BİRLİKTE YERİ GELDİĞİNDE YÜRÜYÜN"

Melek Mosso, şunları söyledi:

"Bir gün özgürce giyinebildiğimiz, özgürce konuşabildiğimiz, saçımızın şekliyle vücudumuzun rengiyle, kahkahamızla, üslubumuzla, kurduğumuz cümlelerle, bizle, varlığımızla, hayatta bütün olacağımız günlerin hayalini kuruyorum. Bu hayali istemekten onun için şarkı söylemekten konuşmaktan asla ve asla vazgeçmiyorum. Her şeyin çekirdekte başladığına inanıyorum burada kadın, erkek değil insan olarak konuşuyorum. Lütfen babam, abim, kardeşim, amcam, dayım, sevgilim, kuzenim, kankam diye ayırt etmeyin.

"BİZ KIZLAR HAKKIMIZI SÜREKLİ SAVUNMAK ZORUNDA KALIYORUZ"

Bir el bir ses yükseliyorsa, kadınıyla erkeğiyle onun önünde durun. Ve bizimle birlikte yeri geldiğinde yürüyün dostlar. Biz kızlar zaten bu dünyada hakkımızı sürekli savunmak zorunda bırakıldık. Maalesef bütün dünyada böyle. Arkamızda durmanıza hiç gerek yok. Biz taş gibi yürüyoruz, yanımızda durun yeter.”

NE OLMUŞTU?

Melek Mosso'nun 3 Haziran'da Uluslararası Isparta Gül Festivali kapsamında bir konser vereceği duyurulmuştu. Isparta Belediyesi tarafından da duyurusu yapılan konser, bazı yerel sivil toplum örgütleri tarafından karşı çıkılması üzerine iptal edildi. (KAZETE HABER MERKEZİ)