Dünyanın dört bir yanında konserler veren Kürt sanatçı Aynur Doğan, AKP'li Derince Belediyesi'nin 20 Mayıs'ta vereceği konseri iptal etmesiyle ilgili ilk kez konuştu.

Serdar Ortaç müzik yasağını desteklediğini açıkladı Serdar Ortaç müzik yasağını desteklediğini açıkladı

Müziğiyle, vokal tarzıyla ve albümleriyle birçok başarıya imza atan Almanya'nın Hamburg kentinde yaşayan Kürt Sanatçı Aynur Doğan, AKP'li Derince Belediyesi'nin konserini iptal etmesinin ardından bir açıklama yaparak “Bizler ‘kaslarınızı’ geliştireceğiniz kum torbası değil ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız” dedi.

Sanatçı Aynur Doğan’ın Kocaeli'nin Derince ilçesinde 20 Mayıs’ta vereceği konser, AKP’nin yönetimde olduğu Derince Belediyesi tarafından iptal edildi. Derince Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, "İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun, yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmiştir" denildi.

Aynur Doğan’a siyasilerden ve sanatçılardan destek mesajları geldi.

Doğan ise bugün sosyal medya hesabı üzerinden, “Aşıklar hakikati ispatlayanlardır, biz de bu yolda ilerlemeye devam ediyoruz. Gücümüzün yettiği, sevginizin olduğu her yerde paylaşarak birlikte büyüyeceğiz. Bizler ‘kaslarınızı’ geliştireceğiniz kum torbası değil ancak yüreğinizi ve vicdanlarınızı güçlendirmenin fırsatlarıyız” açıklamasını yaptı.

Öteyandan Kocaeli'de Derince Belediyesi’nin 20 Mayıs’ta 'Derince Açık Hava Sahnesi'nde düzenlenecek olan Aynur Doğan konserini iptal etmesine ilişkin başlayan tartışmalar sürüyor.

BAHÇELİ: SANATÇI MÜSVEDDESİ

Bugün partisinin Meclis Grubunda konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, Aynur Doğan için "sanatçı müsveddesi" ifadesini kullandı. 

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise AKP'li Derince Belediyesi'nin Aynur Doğan konserini iptal etmesine tepki olarak TBMM Genel Kurulu’nda Aynur Doğan’ın 'Dar Hejiroke' (İncir Ağacı) şarkısı ile  Sertab Erener'in 2003 Eurovision Şarkı Yarışması’ndan birinci olarak çıktığı 'Everyway That I Can' şarkısını okudu. AKP'li milletvekilleri de Kayışoğlu’nu alkışladı.  (KAZETE haber merkezi)