İstanbul'da Arnavutköy'de yüzlerce kişi sarık ve cübbe ile yürürken görüntüler Şeriat is loading (Şeriat Yükleniyor) diye paylaşıldı.

AKP hükümetinin cemaatlerle ilişkisinin Türkiye için yarattığı tehlike sık sık hatırlatırlırken son olarak İsmailağa cemaatinden gelen bir paylaşım tehlikeyi gözler önüne serdi.

Arnavutköy'de yüzlerce kişi, sokakta cübbe ve sarıklarıyla tekbir getirerek yürüyüş düzenledi. Müdafaii İslam Hareketi Başkanı Erdem Özveren, görüntüleri "şeriat is loading" diye paylaştı.

İCAZET TÖRENİNE ATANMIŞLAR DA KATILDI!

İstanbul'da Arnavutköy Taşoluk Yeşil Camii Kur'an Kursu'nda hafızlığını tamamlayan 393 kişi için "icazet töreni" yapıldı.

İcazet törenine Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, Strateji Geliştirme Başkanı Mahmut Türk, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi İdris Bozkurt, Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan, Bursa eski Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, İstanbul İl Müftü Yardımcıları Mustafa Yavuz, Ahmet Aktürkoğlu, Dr. Selahattin Yılmaz, Metin Akbaş, Arnavutköy İlçe Müftüsü Arif Yeşiloğlu, Bayrampaşa İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Yeşil Camii İlme Hizmet Vakfı Yöneticileri, Kur'an kursu öğreticileri, din görevlileri ve öğrenci velileri katıldı.

Reisü'l-Kurra vekili Mustafa Demirkan'ın yaptığı duanın ardından Arnavutköy Taşoluk Yeşil Camii Kur'an Kursu'nda hafızlığını tamamlayan 393 öğrenci icazetlerini aldı.

"ŞERİAT İS LOADİNG" DİYEREK PAYLAŞTI 

Törende yüzlerce kişi, cübbe ve sarıklarıyla cami önündeki caddede tekbirler atarak yürüdü. 

Yürüyüşün görüntülerini İsmailağa cemaatinin sosyal medyada önde gelen isimlerinden Müdafaii İslam Hareketi Başkanı Erdem Özveren paylaştı. Özveren paylaşımında “Şeriat is loading…”(Şeriat yükleniyor…) ifadelerini kullandı.

Yürüyüşün görüntülerini İsmailağa cemaatinin sosyal medyada önde gelen isimlerinden Müdafaii İslam Hareketi Başkanı Erdem Özveren, "Şeriat is loading…”(Şeriat yükleniyor…)  ifadeleri ile paylaştı.

Özveren'in paylaşımı şöyle: "Bayrampaşa ve Arnavutköy'de Bulunan 2 Yeşil Camii'den Bu Yıl 393 Hâfız-ı Kelâm Çıktı.. Şeriat is Loading ..."

Erkek bebek doğurmadığı için eşini katleden erkekten korkunç itiraf Erkek bebek doğurmadığı için eşini katleden erkekten korkunç itiraf

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ÖDÜL VERMİŞTİ

Öte yandan "şeriat is loading" yazarak paylaşım yapan Özveren'e 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenen ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun da katıldığı "Sosyal Medya Ödülleri ve Medya Platformu Büyük Sosyal Medya Çalıştayı"nda ödül verilmişti.

Haber 7'de yer alan haberde Özveren'den "Sosyal Medyada Yaptığı Gündemler İle Milli Ve Manevi Değerlerimizi Koruyan" denilerek bahsedildiği görüldü.