AKP'li Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ödenmeyen fazla mesai ücretleri için dava açan 8 itfaiye erini temizlik işlerine çöp toplamaya gönderdi.

İmamoğlu: Siz, bizi bir de Millet İttifakı iktidarında görün İmamoğlu: Siz, bizi bir de Millet İttifakı iktidarında görün

 Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde görevli 58 itfaiye eri, ödenmeyen fazla mesai ücretlerini alabilmek için Belediye-İş aracılığıyla dönemin Belediye Başkanı CHP’li Kerim Aksu ile görüştü. Sendika görüşmelerden olumlu sonuç alamayınca İŞKUR’a şikayet ederek inceleme talep etti.

Müfettiş 1,5 yıl sonra belediye CHP’den AKP’ye geçince inceleme yapmaya başladı. Yapılan inceleme sonrasında itfaiyecilerin fazla mesai yaptıkları ve ücretlerinin ödenmediği tespit edildi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre , Belediye-İş Giresun Şube Başkanı Halil Yeşiltepe, itfaiyecilerin fazla mesai ücretlerinin ödenmesi için AKP’li Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu görüşmeler yaptı. Başkan Şenlikoğlu, söz vermesine rağmen fazla mesai ücretlerini ödemedi.

Bunun üzerine itfaiyeciler yaklaşık 5 yıllık alacaklarını tahsil etmek için dava açtı. Şenlikoğlu da dava açan ve içlerinde dalgıçların da bulunduğu 8 itfaiye erini temizlik işlerine çöp toplamaya gönderdi.

Halil Yeşiltepe, itfaiye erlerinin haklarını sonuna kadar arayacaklarını belirterek, her itfaiyecinin belediyeden yaklaşık 150 bin lira fazla mesai ücreti alacağı olduğunu söyledi.

Yeşiltepe, "Şenlikoğlu ile görüştük. Ödeyeceğini söyledi ama ödemedi. Kendi dönemindeki fazla mesaileri de ödemedi. Oysa başkan seçildiği takdirde bu paraları ödeyeceğini söylemişti. Arkadaşlar da dava açmaya başladı. Bunun üzerine, hukuksuz ve hiçbir dayanağı olmadan başkan sekiz arkadaşımızı çöpe gönderdi" dedi.