AKP ve MHP emekliye 2 bin lira bayram ikramiyesini çok gördü

Ukrayna'dan tahıl sevkiyatı 26 bin ton mısırla başladı Ukrayna'dan tahıl sevkiyatı 26 bin ton mısırla başladı
CHP'li milletvekillerinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı'na sunduğu teklifte, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun emekliye bayram ikramiyesinin bin 100 TL olarak belirlendiği maddesini 2 bin TL olarak değiştirilmesi önerildi.


Gerekçe olarak pandemi ve enflasyon koşullarında emeklinin çektiği sıkıntılar gösterildi.


Sözcü'nün haberine göre, TBMM Genel Kurulu'nda oylanan teklif AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.


CHP Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, “Emeklinin ikramiyesinde enflasyon farkını iç ettiler. 1000TL'ye yapa yapa 100TL'lik güncelleme yaptılar. Kurbanlıklar 2000 TL'den başlıyor. Bari bu bayramda emekliye 2000 TL ikramiye verin, emekli kurban kesebilsin, ailesiyle rahat bir bayram geçirsin dedik. Onu da çok gördüler” diyerek tekpi gösterdi.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ise, “Kurbanlıklar 2000 TL'den başlıyor. Bari bu bayramda emekliye 2000 TL ikramiye verin, emekli kurban kesebilsin, ailesiyle rahat bir bayram geçirsin diye önerge verdik. AKP ile MHP reddetti. Onu da emekliye çok gördüler” dedi. (ANKA)