8 ay kalp pili ile, 12 yıl ise başkasından nakledilen kalp ile hayatını sürdüren İzmirli spor muhabiri ve Göztepe tutkunu Çağatay Çağlar, 53 yaşında yaşama veda etti.

İzmirli spor muhabiri ve yazarı Çağatay Çağlar, 53 yaşında hayatını kaybetti. Kalp kaslarının gücünü yitirmesi nedeniyle daha önce 8 ay yapay kalp cihazıyla yaşayıp, 10 Şubat 2010'da Ege Üniversitesi Hastanesi'nde kalp nakli olan Çağlar, bir süredir rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi görüyordu.

ekran-resmi-2022-06-09-15-55-41.png

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde şampiyon ALG Spor Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde şampiyon ALG Spor

Gazetecilik mesleğine 1986 yılında başlayan Çağatay Çağlar, uzun yıllar Güneş, Fotospor, Yeni Asır ve Sabah gazetelerinde muhabirlik, yazarlık, SKY TV'de kameramanlık ve çeşitli televizyon kanallarında futbol yorumculuğu ile futbol programları, çeşitli gazeteler ve internet sitelerinde de köşe yazarlığı yaptı.

Göztepe sevdası ile bilinen Çağatay Çağlar, kendisiyle aynı hastalıkla mücadele edenlere destek vermek amacıyla aralarında kalp nakillilerin de bulunduğu 7 kişiyle Kalp Hastaları ve Nakillileri Derneği'ni kurmuştu. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan Çağlar, Bahri Okumuş başkanlığındaki TSYD İzmir Şubesi'nin yönetim kurulunda da görev yapmıştı. Evli ve ilk eşinden 2 çocuk babası olan Çağatay Çağlar'ın cenazesi Güzelyalı Hekimefendi Camisi'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Urla Kuşçular Mezarlığı'na defnedilecek. (DHA)