CHP'li belediyelerden AKP'ye inat Atatürklü bayrak
Anasayfa > CHP'li belediyelerden AKP'ye inat Atatürklü bayrak
CHP'li belediyelerden AKP'ye inat Atatürklü bayrak
  • Bu haberi Facebook
CHP'li belediyelerden AKP'ye inat Atatürklü bayrak
 
AKP iktidarının Gezi olayları sonrası  Atatürklü  bayrakların, Bayrak yasasına aykırı olduğu gerekçesiyle toplatılabileceği asanların ise cezalandırılabileceğini dikkat çcekmesine karşın, İzmir'deki CHP'li belediyeler, yarın kutlanacak 30 Ağustos zafer Bayramı nedeniyle binlerce Atatürklü  bayrak bastırıp ev ve işyerlerine dağıttılar.
 
Sadece Konak Belediyesi'nin 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle esnafa ve vatandaşa10 bin adet  Atatürk baskılı Türk Bayrağı armağan ettği bildirildi. Bu arada bazı ilçe belediyelerin de yarın ulusal gazetelerle birlikte Atatürk baskılı türk bayraklarını promasyon olarak dağıtacağı  açıklandı.
 
 
30 Ağustos coşkusunu İzmir’den toplumun bütününe yayılacağını söyleyen ve en güzel mesajı Ata’sının izinde ilerleyen gençliğin vereceğini belirten Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Zafer Bayramı’nı kutlayarak şöyle konuştu:
 
“İzmir Büyük Ata’yı tutkuyla seven, ilkelerinden ödün vermeyen, devrimlerine sahip çıkan bir kent. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutlamak İzmir’e yakışır. Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni, sadece vatanı kurtarmak değil toplumu her şeyiyle ayağa kaldırmak, ilerletmek ve geliştirmek için için o derin, zahmetli ama bir o kadar da sevgiyle, inançla sürdürülen yolculuğu anlamak, bir kez daha hatırlamak için en güzel günlerden biri 30 Ağustos. 10 Kasım’da Konak’ta 50 bin kişiyle Atatürk portresi oluşturarak Ata’sına sahip çıkan İzmirliler, 30 Ağustos’ta da bayraklarıyla, Atatürk posterleriyle o coşkuyu İzmir’den tüm topluma yansıtacaklar.”
 
 
 
 
 
 
Etiketler

Okur Yorumlarι
Ad Soyad :  
E-Mail :
Mesaj :  
Güvenlik Kodu :

Yorumlar