Pınar Gültekin cinayeti davası 20 Aralık'a ertelendi

Pınar Gültekin'i katleden Cemal Metin Avcı, 7’nci kez hakim karşısına çıktı. Duruşma, Pınar'ın telefonun şifresi için ABD'ye müzekkere yazılması hükmedilerek ertelendi.


Muğla’da geçen yıl Cemal Metin Avcı tarafından katleden 27 yaşındaki Pınar Gültekin’in ölümüyle ilgili davanın 7. duruşması bugün Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Daha önceki duruşmalarda katil Cemal Metin Avcı'nın tutukluluğuna devam kararı verilirken, diğer sanıkların ise tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti. Cemal Metin Avcı'nın "canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılması, kardeşi Mertcan Avcı'nın da "suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.
 
Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya katil Cemal Metin Avcı, "can güvenliği" gerekçesiyle tutuklu bulunduğu cezaevinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Cemal Metin Avcı'nın annesi Ayten Avcı da duruşmaya katılmadı.

PINAR GÜLTEKİN'İN ANNESİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Duruşmada sanık tarafı, Pınar Gültekin'in annesi hakkında "duruşmadaki öfkesi" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu ve #PınarGültekinİcinAdalet tagı da şikayet edildi.

DAVA ERTELENDİ
Mahkeme, sanık Cemal Metin Avcı'nın tutukluluk halinin devamına, diğer sanıkların tutukluluk talebinin reddine karar verdi. Mahkeme, tekrar Pınar'ın telefonun şifresi için ABD'ye müzekkere yazılmasına hükmetti. Duruşmayı 20 Aralık tarihine erteledi. (DHA)

Yorumlar:

Yorum Yaz